MZE elnökség
MAGYAR ZENETERÁPIÁS EGYESÜLET
Elnökség az Egyesület tevékenységének koordináló, irányító szerve. Tagjait a Közgyűlés választja 3 éves időtartamra.
Az Elnökség tagjai :
- Elnök, Média, PR referens: Paár Julianna
- Titkár, Oktatási referens: Reikort Ildikó
- Ismeretterjesztési referens: Ittzés Szűcs Zsuzsanna
- Regionális referensek: Dézsma Györgyné, Herczku Tünde
EMTC magyarországi képviseletének megbízottja: Kárpáti Rita, h. Fekete Zsófia
Bemutatkozunk
MAGYAR ZENETERÁPIÁS EGYESÜLET
Herczku Tünde
Elnökségi tag
Reikort Ildikó
Elnökségi tag
Szűcs-Ittzés Zsuzsanna
Elnökségi tag
Paár Julianna
Elnök
Dézsma Györgyné Ágnes
Elnökségi tag
Herczku Tünde – Elnökségi tag
Zeneterapeuta, magántanár, énekes
Egyéb diplomák – tanító, szociológus, újságíró – és szakmai pálya után váltott a zenei pályára, s végezte el az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai kar zeneterapeuta módszer-specifikus továbbképzését. Néprajzi, pszichológiai és a Waldorf-módszer szellemi alapja, az antropozófia iránti érdeklődése természetes módon épültek be, alakították sajátos módszerét, melyet Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében állít a szorongó fiatalok, a hangszerekre fogékony gyermekek és az idős emberek szolgálatába.
Mélyen elkötelezett az esélyegyenlőség, az egészségvédelem, és az éneklés lelki aspektusai és a művészetekkel gyógyítás, nevelés ügye iránt, zeneterápiás munkáját Daniel Stern pszichológiai szemlélete hatja át. A Magyar Zeneterápiás Egyesület elnökségének 2020 óta tagja, és aktív résztvevője a Debreceni Bálint Csoportnak is.
Hitvallása, hogy csodálatos védelmi rendszerünk él a zenében, a mozgásban, az alkotásban, ha fel tudjuk fedezni, hogyan használjuk ezeket. A zeneterápia csodája, hogy ismeri az utat, és türelmesen, megértéssel és feltétlen elfogadással kíséri mindazokat, akik elindulnak rajta.
Reikort Ildikó – Elnökségi tag
Zeneterapeuta, zenetanár, mesterpedagógus, Kokas-oktató
Tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán, az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán végezte. Jelenleg a művészeti területek transzdiszciplináris átjárhatóságát kutatja pedagógiai és terápiás területeken belül. Óraadó tanár a Wesley János Lelkészképző Főiskola Komplex Művészetterapeuta Szakán.
A zene- és művészetterápiás területen Norvégiában és az Egyesült Királyságban tett tanulmányútjai gazdagították tudását. Zeneterápiás tapasztalatait a Dél-pesti Szent László Kórház Csontvelő-transzplantációs és Hematológiai Osztályán, a II. sz. Gyermekklinika Onkológiai Osztályán bővítette több éven keresztül.
Jelenleg egyéni és csoportos terápiát vállal.
Szűcs-Ittzés Zsuzsanna – Elnökségi tag
Fuvolaművész, zeneterapeuta
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerzett fuvolatanári és fuvolaművészi diplomájához kapcsolódóan 2006-ban szerzett művészetterapeuta – zeneterápiás specializáció – oklevelet a Pécsi Tudományegyetem szakirányú továbbképzésén.
Fuvolaművészként a Magyar Állami Operaház zenekarában dolgozik, óraadó a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen.
Zeneterapeutaként több évnyi akkut pszichiátrián eltöltött önkéntes munka után 2015 óta a kiskovácsi Urbs pro Patiente – Gálfi Béla kórházban dolgozik. Szakterülete a pszichiátriai rehabilitáció, ezen belül egyre inkább a demenciával élő idős pszichiátriai betegekkel végzett munka.
Zeneterapeutaként tagja egy több szakterület munkatársaiból álló munkacsoportnak is, ami felnőtt, halmozottan sérült kliensek zenés kognitív megsegítésének lehetőségeivel foglalkozik. Ebben a témában több hazai és nemzetközi prezentáció résztvevője is volt. Szívügyének tekinti a zenepedagógia és zeneterápia területén dolgozó szakemberek együttműködésének kiterjesztését, szervezője és házigazdája Kovács Petrával a BMC-ben tartandó zeneterápiás kluboknak.
Paár Julianna – Elnök
Zeneterapeuta, énekes, előadó
Első diplomáit a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékén szerezte, majd 2015-ben az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai karán végzett, mint okleveles zeneterapeuta.
Tevékenységének meghatározó területe a zenei anyanyelv zeneterápiás lehetőségeinek kutatása személyiségfejlődésünk korai szakaszában. Hasonlóképpen elhivatott a zenei kifejezés anya-gyermek kapcsolatban betöltött támogató, harmonizáló szerepe iránt is.
Zeneterápiás szemléletű foglalkozásai, koncertjei, ismeretterjesztő és tudományos előadásai, workshopjai mellett magán praxisában főként óvodás korú, kisiskolás és kamasz korosztállyal foglalkozik egyéni- és csoportterápiás keretek között.
Dézsma Györgyné Ágnes – Elnökségi tag
Zeneterapeuta, szurdopedagógia és oligofrénpedagógia szakos gyógypedagógiai tanár
Egerben 1990 óta dolgozik a Hallássérültek Iskolájában. Fő szakterülete a hallás- ritmus- mozgásnevelés és a szurdologopédia. Zeneterapeuta diplomáját Budapesten 2011-ben szerezte meg. Ezt követően megszervezte Egerben a Magyar Zeneterápiás Egyesület Szakmai Napját, ahol bemutatta a munkája zeneterápiához köthető módszereit. Nyaranta az egri Igazgyöngy Egyesület táborában zeneterápiás foglalkozásokat vezetett. Több alkalommal tartott workshopot Budapesten és Egerben a Zeneterápia Európai Napja alkalmából.
„Hallássérültek fejlesztése a zeneterápia módszereivel” című előadását 2016-ban hallhatták a Zeneterápiás Klubban. Részt vett az MZE Zeneterápiás Műhelyének megszervezésében. Jelenleg az egri Eszterházy Károly Egyetem Gyógypedagógiai Karán tanít Zeneterápiás ismereteket. A Magyar Zeneterápiás Egyesület vezetőségének 2015 óta tagja.
Az oldal üzemeltetője: Magyar Zeneterápiás Egyesület
Hungarian Music Therapy Association
E-mail: zeneterapiasegyesulet@gmail.com
MZE - számlaszám: 12100011-10370689, Gránit Bank
magyarzeneterapiasegyesulet.hu MINDEN JOG FENNTARTVA 2020
ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ
IMPRESSZUM
TÁRHELY SZOLGÁLTATÓ