ÜDVÖZÖLJÜK A MAGYAR ZENETERÁPIÁS EGYESÜLET HONLAPJÁN!

„Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be.”
(Kodály Zoltán)

„Mindenik embernek a lelkében dal van és a saját lelkét hallja minden dalban.”
(Babits Mihály)

„A zene rendeltetése: belső világunk jobb megismerése, felvirágozása és kiteljesedése.”
(Kodály Zoltán)

„Az emberi hang és a zene a kapcsolatteremtés egyik legősibb, legérzékenyebb módja...”
(dr. Fekete Anna)

„A zene kifejezi, amit nem lehet elmondani és amit nem lehet elhallgatni.”
(Victor Hugo)

Mi a zeneterápia?
MAGYAR ZENETERÁPIÁS EGYESÜLET

“Zeneterápia során a képzett zeneterapeuta, egy tervezett folyamatban használja a zenét vagy zenei elemeket (hang, ritmus, dallam, harmónia) annak érdekében, hogy elősegítse a kommunikációt, kapcsolatokat, tanulást, kifejezést, mobilizációt, szervezést, szerveződést. Ezek mellett pedig terápiás hatást gyakoroljon fizikai, emocionális, mentális, szociális és kognitív területeken. A zeneterápia célja, hogy az egyén lehetőségeit feltérképezze és/vagy sérült funkcióit helyreállítsa, így jobb intrapszichés és/vagy interperszonális integrációt tegyen lehetővé, s a prevenció, rehabilitáció vagy kezelés következtében a személy minőségileg jobb életet élhessen.” (Zeneterápiás Világkongresszus, Hamburg 1996.)

Kinek ajánljuk?

A zeneterápia a csecsemő kortól az idős korig minden életkorban használható, sőt, már a születés előtt is. Olyan embereknek nyújt segítséget, akik lelki vagy fizikai betegségben szenvednek, szoronganak,  fogyatékossággal élnek, krízisen mennek keresztül,  szexuális erőszak vagy testi bántalmazás áldozatai lettek, életük végéhez közelednek – vagy csupán jobban meg szeretnék ismerni önmagukat és a többi emberez fűződő viszonyukat. A zene, mint nonverbális kifejező eszköz, új csatornát nyújt a kapcsolatteremtéshez és az érzelmek átéléséhez, motiváló hatása pedig jó eszköz a beszéd, a koncentráció és a mozgás fejlesztésére.

A zeneterápia felhasználási területei:

 • Kórházi osztályokon (fájdalom, szorongás enyhítésére)
 • Pszichiátrián (pszichiátriai betegségek kezelésére)
 • Addiktológián (önismeret és szociális képességek fejlesztésére)
 • Családsegítő központ, gyermekjóléti szakszolgálat
 • Nevelőotthonok, lakóotthonok, napközi otthonok, bentlakásos intézmények
 • Időskorúak szociális intézetei
 • Mentálhigiénés szakszolgálat
 • Nevelési tanácsadók
 • Speciális iskolák és óvodák
 • Iskolák és óvodák
 • Fejlesztő központok
 • Korai fejlesztő központok
 • Hospice
 • Börtön és börtönpszichiátria
 • Üzleti szféra színterei
 • Magánpraxisban

Szakmai protokoll

Az oldal üzemeltetője: Magyar Zeneterápiás Egyesület
Hungarian Music Therapy Association
E-mail: mzeinfo@gmail.com
MZE - számlaszám: 12100011-10370689, Gránit Bank

magyarzeneterapiasegyesulet.hu MINDEN JOG FENNTARTVA 2020

ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ

IMPRESSZUM

TÁRHELY SZOLGÁLTATÓ